Dzisiaj jest czwartek, 15 listopada 2018 r.
Imieniny: Amelia, Albert, Leopold
 
Aktualności
„Strategiczne cele edukacji – Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”
Dodano: 2017-06-05

Ogólnopolska konferencja naukowa

Zapraszamy na ogólnopolską konferencję „Strategiczne cele edukacji – Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”, która odbędzie się 9 czerwca w godz. 10:00 – 17:00 w kampusie Grupy Uczelni Vistula, ul. Stokłosy 3 w Warszawie.

 

Konferencja jest pierwszą z cyklu debatą środowisk oświatowego i akademickiego na temat przyszłości edukacji i jej strategicznego wymiaru – strategicznych celów i sposobów dochodzenia do nich, sposobów  wprowadzania zmian i ich wpływu na jakość kształcenia. 

Czy w ostatnich latach wprowadzaliśmy reformy czy deformy edukacji?  Czego uczą Polskę doświadczenia innych krajów? Jak kształcić zgodnie z wymaganiami rynku pracy, a jednocześnie umożliwiać jednostkom samorealizację?  Będą o tym mówić eksperci z różnych uczelni i instytucji, między innymi prof. Michał Federowicz, prof. Urszula Sztanderska, prof. Zbigniew Marciniak, wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński, dr Maciej Jakubowski z Evidence Institute, dyrektor generalny FRSE dr Paweł Poszytek. Prelegentami będą także eksperci z uczelni Vistulu – dr Małgorzata Sidor – Rządkowska, dr Agnieszka Knap – Stefaniak, dr Krzysztof Wojewodzic.

Weźmy udział w tym spotkaniu i dyskusji!

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Poniżej link do strony konferencji i formularza rejestracyjnego:

  http://www.vistula.edu.pl/pl/page/nauka-i-biznes/strategiczne-cele-edukacji

   

 

- Zapraszamy do debaty na temat polskiego systemu edukacji w perspektywie  reform, które odbywały się w wielu krajach Europy, wyników badań potwierdzających lub nie, słuszność dokonywanych zmian, standardów polityki publicznej - z jednoczesną refleksją na temat metod, które pozwalają w reformowanym systemie skutecznie kształcić   - mówi Anna Rękawek, jedna  z organizatorek i pomysłodawczyni konferencji, twórczyni programu Zarządzania Indywidualnym Potencjałem (ZIP) w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. 

 

- Lista wyzwań, przed którymi staje dziś nie tylko nauczyciel, ale każdy, kto zajmuje się edukacją, jest naprawdę długa. Kształcenie w XXI wieku w dynamicznie zmieniającym się świecie, wymaga zmian w obecnych systemach edukacyjnych. Przede wszystkim niezbędna jest redefinicja dotychczasowej roli nauczyciela w edukacjistwierdza dr Agnieszka Knap-Stefaniuk Wice-Przewodnicząca Komitetu Naukowego Konferencji.

 

Powered By RiseNet CMS © 2018