Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/users/ssep/public_html/forum/_php/libs/db.php on line 13
Warszawskie Forum Oświatowe
Dzisiaj jest piątek, 24 marca 2023 r.
Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
 
Aktualności
69 Debata WFO: Wobec zmian w polskiej oświacie 29 czerwca
Dodano: 2016-06-23

Zapraszamy

Zapraszamy na spotkanie

Warszawskiego Forum Oświatowego

Wobec zmian w polskiej oświacie

29 czerwca 2016 r. (środa), w godzinach 16.00 – 18.30 

w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń

Warszawa, ul Stara 4

Zmiany społeczne, także zmiany w edukacji, są w systemie demokratycznym elementem oczekiwanym i pożytecznym. Aby jednak dokonywały się z pożytkiem dla społeczeństwa, należy je wprowadzać, przestrzegając racjonalnych reguł. W sprawie zasad wprowadzania zmian w edukacji zaproponowaliśmy jako Forum własne stanowisko.

Spotkamy się z Państwem po raz trzeci w tym roku, aby dyskutować o sytuacji oświaty poddawanej intensywnym zmianom. Tym razem powód jest szczególny, bowiem dwa dni wcześniej, szkoda, że tuż przed wakacjami, Minister Edukacji Narodowej ma poinformować o planowanych zmianach w systemie oświatowym.

Będzie to więc ich pierwsze „obywatelskie czytanie”. Chcemy się do nich odnieść na gorąco, gdyż z zapowiedzi wynika, że mogą być radykalne. Przywiązani do wartości demokratycznych oczekujemy, że ministerstwo podda je szerokim i rzetelnym konsultacjom społecznym. Nasze spotkanie będzie pierwszą okazją do wymiany opinii oraz przygotowania propozycji stanowisk do dalszych dyskusji. 

Wierzymy, że ciągle jeszcze możliwy jest dialog o edukacji ponad podziałami politycznymi. Zaprosiliśmy do niego nauczycieli i dyrektorów szkół, samorządowców, rodziców, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych i środowiska akademickiego.     

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszają

Włodzimierz Paszyński      Arkadiusz Walczak     

 

Powered By RiseNet CMS © 2023